12 Eyl 2014

Whites on TidestoreThose are the last summer days so it means the last chance for wearing whites for me. 

Bunlar yazın son günleri, benim için bu beyaz giymek için son şans demek...


Before starting the autumn rains I'm trying to wear all my whites from my closet. Here you see my new transparent sneakers from  http://www.tidestore.com/ . 
There are lots of amazing sneakers right now on Tidestore and I choose those for this season. ( here is the link for the other sneakers http://www.tidestore.com/Wholesale-Sneaker-100102/ )
Thanks to Tidestore's fast service they were at home in only one week. At last, I must confess  that Tidestore is the fastest online shop I ever seen. Never being late with delivering the orders and I know  I can always trust them.

Sonbahar yağmurları başlamadan, dolabımdaki tüm beyazları giymeye çalışıyorum. İşte yeni transparan sneakerslarım: burdan  http://www.tidestore.com/ .
Şu anda Tidestore'da harika sneakerslar var üstelik süper fiyatlara (İşte diğer sneakersları buradan görebilirsiniz:  http://www.tidestore.com/Wholesale-Sneaker-100102/ )
Tidestorun hızlı himetleri sayesinde bir haftada elime ulaştı ayakkabılarım. Artık itiraf etmeliyim ki en hızlı gönderi yapan online sitedir kendileri. Hiç bir zaman geç kalmıyor paketlerim ve tam istediğim zamanda giyebiliyorum kıyafetimi böylelikle.
I designed a new dress for myself with a kimono wrap front. Simplicity is always an  advantage. Here I combine it with my sneakers but it's possible to wear it with white heels too. So let's say; simple dresses are for everywhere. Both for casual use or an office day. 

Ayakkabılar gelene kadar kendime kimono gibi kapanan bir elbise tasarladım. Sadelik her zaman avantajdır ya burada spor ayakkabılarla kombinledim elbisemi ama topuklu ile de hoş duracaktır. Yani şuna; Basit elbiseler her yere diyebiliriz. Hem günlük-spor hem iş için...


Sneakers / Ayakkabılar

Bag: Persunmall
Dress: Designed by me

Sunnies / Gözlükler

Necklace:Gift2 yorum :

gooogoook dedi ki...

Harika görünüyorsun canım;) Beyazlar çok yakışmış. Tüm detaylar çok hoş kesinlikle.

minikmini dedi ki...

harika görünüyorsun,bir melek gibi :) ayakkabılar süper,elbise oyyyyyy dersem anlarsın di mi ?