25 Eki 2014

Tidestore wish list - Cozy Things


Winter is just showed it's face and I'm ill for the first time this season.  Lying in bed, drinking my ginger tea, I'm hanging around http://www.tidestore.com/ and making a wish list for me from cozy knitwear or snow boots. Even looking at them makes me feel warm.

Kış daha yüzünü yeni gösterdi ve ben artık bu sezon ilk defa hastayım. Yatakta yatarak, zencefilli çayımı içerekten, tidestore'da geziniyorum ve kendime sıcacık örgü kıyafetlerden ve kar botlarından alışveriş listesi hazırlıyorum. Onlara bakmak bile içimi ısıtıyor.
Snow boots were never been my favourite but wearing them at home is so cozy. Especially the first one with fur. Isn't it so swanky? Or the pink ones. No, I can't decide which one.

Kar botları hiç bir zaman favorim olmadı ama onları evde giymek sıcacık yapıyor. Özellikle şu ilk bot, kürklü olanı. Çok havalı değil mi? Ya da pembe olanlar. Hayır karar veremiyorum hangisi?

1. Fashionable blue Boots: http://www.tidestore.com/product/Fashionable-Winter-Warm-Tassels-Flat-Snow-Boots-11055997.html
2. Long grey boots: http://www.tidestore.com/product/Gray-Faux-Fur-Low-Shaft-Snow-Boot-11035030.html
3. Pink boots: http://www.tidestore.com/product/Rose-Flat-Heel-Faux-Fur-Waterproof-Snow-Boot-11035029.html
4. Sapphire blue boots: http://www.tidestore.com/product/Sapphire-Mid-Shaft-Metal-Buckle-Snow-Boot-11034975.html
5. Colourful painted boots: http://www.tidestore.com/product/Black-Graffiti-Cowhide-Mid-Shaft-Snow-Boot-11034976.html
6. Short grey boots: http://www.tidestore.com/product/Camel-Faux-Fur-Elastic-Belt-Short-Snow-Boot-11034999.html

Tidestore has also Thanksgiving Day Sale and lots of other discounts, so you can check those links below too:  http://www.tidestore.com/h/Thanksgiving-Day-29/ 
Tidestore'da ayrıca şükran günü indirimi ve bir çok başka indirim daha var. Yukarıdaki linklerden bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok :