31 Ağu 2016

Enerji Oyunları - Karar Vermek

Video açılmıyorsa tıklayın: https://youtu.be/DQM6OY_AVhI

İnsan bir kez karar verince enerjisi ve tüm gücü bir çağlayan gibi karar verilen noktaya doğru coşkuyla akmaya başlar. Hiç kimsenin gözünden kaçmaz kararlı olanlar. Ne ailesi, ne çevresi ne de enerjiler. Artık herkes farkındadır. O, her kimse karar veren, artık başaracaktır! Bilinç altı dışında ona engel çıkaran fazla kimse kalmaz. Engel olanlar da bir süre sonra başarıyı alkışlamaya başlarlar. Herkesin takdirini toplamak değildir ancak, kararlı olanın amacı. Onu tatmin edecek olan tek bir gerçek kalır; hedefine ulaşmak!
Bilinç altının ise sorunu genelde hep aynı. Sizi emniyette tutmaya çalışmak. Çünkü mevcut durumunuz onun bildiği en güvenli alandır. Onun pek de umrunda değil dünyayı gezmek istemeniz, güzel bir arabaya binmek istemeniz ya da çok güzel bir kız ya da yakışıklı bir erkek arkadaş istemeniz. Tek derdi; "Size bir şey olmasın!" Çünkü siz dünayı gezerken başınıza gelecek güzel olaylarla ilgilenmez, onu başınıza gelebilecek olası kötü olaylar ilgilendirir. Size zarar gelebilecek kötü olaylar. İşte bu nedenle hep kötü senaryolar fısıldar kulağınıza, daha da yetmez onların bir anda hayalini görür vizyonunu alırsınız. Sizi içten içe korkutup eski kör noktaya geri sürüklemeye çalışır.
Yıllardır bu sesi bastırmak ya da o hayalleri görmemek için çok uğraştım ama sanırım durdurmanın bir yolu yok. Onlar oylece gelip gidiyor artık. Ben onlara rağmen devam etmeyi öğrendim. Bu arada onu kaale almadan da oluyormuş bunu anladım.
Kaç yüzyıldır insan oğlu hep bu nefsiyle uğraşıyor (egosu, bilinç altı ya da, nasıl derseniz deyin). Olmasaydı acaba gerçekten her birimiz kim bilir ne kadar çok gelişirdik. Mesela bir günlüğüne deneyin derim. O konuşup dursun içinizden, siz de seve seve gidip hayallerinizi yaşayın. Şok olup kalacak kenarda. Bilinç altı görünse eminim çok komik olurdu o durumda. Çünkü aslında hayal ettiğiniz her şeyi yapabilecek potansiyeldesiniz. Bir meditasyon sırasında duymuştum bu sözü. "Yapamayacağın hiç bir şeyi hayal edemezsin!" demişti yüksek benlik. Çok cesaretlendirici. İnsana çok daha büyük hayaller kurduruyor. Böyle olduğuna inanarak yaşamak kesinlikle daha keyifli.
Tabi insan yine kendi karar veriyor neye inanıp neye inanmayacağını ancak bir kez karar verince bilinç altının yapabileceği tek bir şey kalıyor o da uyum sağlamak.
Blokajlara bağlı olarak bazen sinir bozabiliyor bilinç altı. Bazen karar verdiğiniz noktada fazla duramıyorsunuz mesela, bir anda elinizden kaçırıyorsunuz o noktayı. Mesela para biriktirmeye çalışıyorsunuz. Biriktirdiğinizde onu gidip başka bir amaç için harcamak zorunda kalıyorsanız o zaman para ile ilgili inançlarınızı çalışmanız gerekecek, hatta başarı ile ilgili hatta hak etmekle ilgili...vs Bazen ulaştığın noktada bile blokajlar oluyor ve bütün bunlar yine bizim suçumuz değil. Çoğu toplum tarafından kullanılan deyimlerden oluyor. Şaka gibi ama bu çok doğru. Kişinin kendi algısının yanında bir de toplumsal algı ile edindiği blokajlar olabiliyor. Tüm bunları ise yaşamadan anlayamıyoruz. Bu nedenle insanlara sık sık artık okumayı bırakın ve şu hayatı yaşamaya başlayın diyorum. Kitaplarla aldığınız teknik bilgi uygulamalı bilgi olana dek yaşıyor sayılmazsınız. Kişisel gelişim kitapları da bir yere kadar. Bir kez uygulamaya başlarsanız o zaman eksikler nerede daha rahat anlarsınız. Kesinlikle karar verin ve artık yaşanılası hayatı yaşayın derim.
Keyifli dönüşümler...


11 yorum :

£sraycr dedi ki...

Kaç gündür bu videoyu bekliyordum biliyorsun .hep lütfen içinde benim için bir cvp olsun lütfen dedim.ve geldi �� ruh eşim misin nesin bilmiyorum ama harikasin ������

Suzy dedi ki...

Esraycr: Biliyorum beklediğini ve bu cumaya bırakmaya karar vermiştim ama sana kıyamadığım için yayına aldım bu gece bir anda! Bir anda hayır yapmalıyım dedim ve düğmeye bastım:D Sanırım bu gün yayınlamam gerekiyordu... Bilmiyorum ki! Bir şeyler bizi yönetiyor;)

tosbagalar dedi ki...

Çekim yasası, kuantum gibi meseleler her zaman ilgimi çekmiştir ama uygulama kısmına gelince herşey tıkanıyor. Bunlardan ben özellikle kilo vermek konusunda faydalanmak istiyorum çok kilo verenlere bakıyorum sizlerin öğretmeye çalıştıklarını bilerek ya da bilmeyerek bir şekilde keşfetmiş olduklarını görüyorum. Bunları uyguladıkları ya da böyle düşündükleri takdirde kilo verdiklerinin farkına bile varmamışlar. herşey olmuş bitmiş gibi. Karar vermek demişsiniz şimdi ben de karar veriyorum ama o kararımda kalamıyorum. Acaba kendime ne gibi sorular sorabilirim blokajlarımı nasıl görebilirim bilemiyorum. Biraz karışık anlattım herhalde cidden o aydınlamayı yaşamayı o kadar çok isterdim ki... Sevgiler

Suzy dedi ki...

tosbagalar: Kararlıyım kodun var mı yok mu onu sor kas testi videomu izleyerek. Sonra da yoksa eğer kök inançlar isimli videomu izleyebilirsin.
HAtta kilo vermemin ne sakıncası var dyerek de kök inançlar isimli video işe yarar;) Denemeye değer ya da ben terapi yapar bulurum olur biter:D

Adsız dedi ki...

Ögrettiğniz Güzel şeyler için teşekkürler Bayram akşamı tanıştığım ve lili bebek.com u sohbet konusu ettiğimiz Güzel arkadaşlar ıma selam söylüyorum bana ulaşmak isterlerse bahtiyari_ank@ Hotmail.com dayım..

PERIMELIS FOREIGN TRADE Co. dedi ki...

Theta healing egitimide veriyormusunuz ?

Suzy dedi ki...

PERIMELIS FOREIGN TRADE Co.: Eğitimler ekim ayında başlayacak buradan ve diğer sosyal medya kanallarımdan duyuracağım;) Sevgiler

Sinem dedi ki...

Bu aralar bir sorgulama bir aydınlanma yaşıyorum..bu yaşadıklarımı sorgularken size rastladım...evet bisiyler var bende yenilenmek değişmek gibi ama hersey çok dağınık nereden baslicagimi bilmiyorum..ve çok sabırsız davranıyorum.. nereden baslamaliyim..?

Suzy dedi ki...

Sinem: bu işi öğrenmek için başlayacak ya da bitecek bir nokta yok. Sorgula, oku, öğren, cevapları kaçırma ve bir gün sadece hepsi birleşecek. Bende böyle oldu.

Sinem dedi ki...

Sorgulamak cok yorucu oluyo ama ufacik bir seyi ogrendikten sonra dahada bilgi almak icin heyecanlaniyorum..Umarım içimdeki enerji beni doğru cevaplara götürür.. paylaştığınız video ve bilgiler için çok teşekkürler sevgiyle kalın..

Nihal dedi ki...

Tumden katiliyorum: "Tüm bunları ise yaşamadan anlayamıyoruz. Bu nedenle insanlara sık sık artık okumayı bırakın ve şu hayatı yaşamaya başlayın diyorum. Kitaplarla aldığınız teknik bilgi uygulamalı bilgi olana dek yaşıyor sayılmazsınız. Kişisel gelişim kitapları da bir yere kadar. Bir kez uygulamaya başlarsanız o zaman eksikler nerede daha rahat anlarsınız. Kesinlikle karar verin ve artık yaşanılası hayatı yaşayın derim." Surekli kisisel gelisim okuyanlari bilirim. Bazan o eylemde hayattan, hayati yasamaktan kacmaya calismanin bir bahanesi oluyor.