6 Eyl 2013

Mood Board September'13


Make your own mood board before shopping to avoid mistakes!
Alışveriş yapmadan, yanlış parçalar almamak için önce bir mod tahtası hazırlayın!

We all do shopping and sometimes we are making mistakes when we see discounted prices. We buy wrong pieces that we never wear or we don't have another piece to combine it. To avoid this kind of mistakes i suggest you to make your own mood board. Then you can see your style for that season and buy the right pieces. 
I love to hang around some e-stores and one of those is Chicnova where i can find both accessories, clothes, shoes, pants and other stuff for making my own mood board. I'm saving the pics of the products that i like than i make my mood board. Second step is to pick the pieces which to buy or which one to DIY. 
I have black boots like those at first outlook and by wrapping around them a black belt i can get the closest look but i still do not have sneakers can you believe? I can rip one of my denim jeans but i can't DIY a snake leather bag. By this way I take decisions which to buy and i don't waste my money to mistakes;)
Hepimiz alışveriş yaparken bazen hatalar yaparız özellikle indirimli fiyatları görünce. Hiç bir zaman kullanmayacağımız parçalar alabiliyoruz ya da kombinleyecek bir tek eşyamızın bile olmadığı ürünleri... Bu tip durumlarda alışverişten önce kendinize bir mod panosu hazırlayın.
Ben her şeyi bir arada bulabileceğim bir kaç sitede gezinmeyi seviyorum bu iş için. Bunlardan biri de Chicnova. Orda ayakkabıdan aksesuara, çantadan elbiseye her ürün mevcut. İçinde gezinirken beğendiğim parçların fotoğraflarını kopyalıyorum ve panomu hazırlıyorum. İkinci adımda parçaları yine seçmek var. Bu tabloda DIY'leyebileceğim ürünleri işaretliyorum ve geri kalanı alınabilirler listesine giriyor.
Mesela siyah botlarım var ve bileklerine siyah kemer dolayarak 1. kombindeki botları elde ederim ama hala bir çift sneakersim yok (inanabiliyor musunuz?) Herhangi bir kotumu yırtabilirim ve boyayabilirim ama piton derili çanta yapamam... gibi. İşte bu şekilde alacağım ürünleri seçtikten sonra alışverişe başlayabilirim. 
İşte aşağıda seçtiğim parçaların linkleri;
Here are the links of my mood board pieces:
1. outfit: Üçgen siyah yüzük / Triangle black ring, Yırtık kot ceket / ripped denim coat, siyah beyaz t-shirt / contrast stripped t-shirt, beyaz deri bileklik / leather white bracelet, boyalı ve yırtık kot / painted and ripped jeans, kurukafalı sırt çantası / scull printed backpack, siyah deri kemerli botlar / boots with leather belt.
2. outfit: Kareli kazak / Plaid pullover, yırtık kot etek / ripped skirt, Siyah topuklu botlar / black leather boots.
3. outfit: Asimetrik penye elbise / Irregular dress, kristal kolye / crystal necklace, lame sırt çantası / silver packpack , ve çok ama çok istediğim lame sneakerslar / silver sneakers which i want so much!
5. outfit: Deri ceket / Leather jacket, Zarif kelepçe kolye, necklace, Üçgenli yüzük / triangle ring,  siyah asimetrik elbise / blacke irregular dress, piton çanta / python hand bag, sivri burunlu siyah ayakkabılar / point black shoes.

Hiç yorum yok :