23 Haz 2014

Summer is...


Summer is wearing flyaway maxi dresses by the sea...

Summer is danceing with mini dresses in the hot summer night outs...

Yaz, uçuşan uzun elbiseler giymektir...
Yaz, sıcak yaz gecelerinde mini elbiselerle dans etmektir...Summer is just to put on a little short and go out with friens...
Summer is to wear your colourful jewelry...
But for me summer is especially sandals! 
I confess thousand times that I'm a shoeacoholic. Now again I feel a little bit depressed, I think it's because I can't buy shoes till one and half mounth. It's definitely something that holds me on to the life. 
Never mind! Whatever you thing that summer is, if you thing that you like some of the pieces at the pictures, you can find them at the link below.

Tidestore loads every day too much pieces on their store and it causes me spending so much time on their site. But suddenly last night I found out some sandals that never seen before and acutally I definitely have to have them in my closet. Guess which one in the pic.?

Yaz, üzerinize şortu çekip arkadaşlarla çıkıvermektir...
Yaz, rengarenk takılarınızı takıp takıştırmaktır...
Ama benim için yaz, özellikle sandaletlerim demektir!
Defalarca bir ayakkabı hastası olduğumu itiraf etmişimdir. Şimdilerde yine kendimi depresif hissetmeye başladım ve sanırım sebebi bir buçuk aydır kendime ayakkabı almayışım. Sanırım bu kesinlikle beni hayata bağlayan bir şey. Neyse! Sizce yaz her neyse, eğer yukarıdaki resimlerde beğendiğiniz bir cici varsa hepsini şu linkten bulabilirsiniz.

Tidestore her gün onlarca ürünü sitesine ekliyor ve ben bu sitede çok fazla zaman harcıyorum. Ancak geçen akşam birden hiç raslamadığım bir sandalete rasladım ki kesinlikle dolabımda bulunmalı. Söylemiyorum hangisi! Bilin bakalım resimdekilerden hangisi?

Hiç yorum yok :