13 May 2014

Stylish Patchwork | Şık Kırkyama


A patchwork jacket couldn’t be more stylish!

Kırkyama bir ceket daha şık olamazdı bence.
I’m in love with this jacket from the first day I saw it on a famous blog. At last I find it on Tidestore .

Bu ceketi ilk gördüğüm andan beri çok beğeniyorum. Sonunda onu Tidestore’da buldum.


Actually I was going to buy a bohemian dress from “bohemian clothes: http://www.tidestore.com/Bohemian-Clothes/ ” link or a bikini for summer from “cheap swimwear online: http://www.tidestore.com/Wholesale-Swimwear-100058/” link for myself but I still did not open the sea or pool season and I changed my mind. Now, looking to this beautiful jacket, I think to myself how right I was to choose it. Especially I must told you that my package arrived in four days after they’ve sended it with UPS. So it means that; I can have my bikini whenever I want!

Aslında, kendime maxi bir elbise alacaktım “boheman clothes: http://www.tidestore.com/Bohemian-Clothes/ ” linkinden ya da bikini “cheap swimwear online: http://www.tidestore.com/Wholesale-Swimwear-100058/” linkinden ama hala deniz sezonunu açmadığıma göre fikrimi değiştirdim. Şimdi bu harika cekete bakarken ne kadar doğru bir karar aldığımı düşünüyorum. Özellikle belirtmeliyim ki kargom, onlar UPS’le gönderdikten dört gün sonra elimdeydi. Bu da demek oluyor ki bikinimi istediğim zaman alabilirim zaten…You can also find cheap dress online: http://www.tidestore.com/Wholesale-Dresses-100035/ or cheap maxi dresses: http://www.tidestore.com/Wholesale-Maxi-Dresses-100037/ on Tidestore.

Ayrıca sitede uygun fiyatlı online elbiseler:  http://www.tidestore.com/Wholesale-Dresses-100035/ ve ucuz maxi elbiseler: http://www.tidestore.com/Wholesale-Maxi-Dresses-100037/ de bulabilirsiniz.


Bag: Twist
Lace t-shirt and pants : by me
Sandals: DIY by me here


Ceket: http://www.tidestore.com/product/Casual-Slim-Assorted-Colors-Cotton-Floral-Imprint-Overcoat-10886296.html
Çanta: Twist
Dantel t-shirt ve pantolon: Ben diktim
Sandaletler: DIY burda
1 yorum :

yokyok dedi ki...

Harika model, çok yakışmış, güle güle kullanın