18 Tem 2014

Cat eye sunglasses trend


There are nearly five summer trends for sunglasses and I chose mine: CAT EYE

Yaklaşık beş farklı tarzda gözlük bu yazın trendi ama benimki: KEDİ GÖZÜ


The other trends are mirrored sunnies, fun-shaped ones retro style and round shaped ones. But when I sow those on Firmoo.com I was in love of their being two colours. Brown and turquoise... What a wonderful combine!

Diğer trendler aynalılar, komik şekilli olanlar, retro stildekiler ve yuvarlak şekilliler ama ben bunları Firmoo.com 'da görünce onların iki renkli oluşlarına vuruldum. Kahve ve turkuaz... Ne harika bir kombin!


I wore them with my DIY fringed kimono and recycled necklace from a plastic bottle. See the DIY links below:

Onları DIY kimono ve geri pet şişeden geri dönüşüm kolyemle kombinledim. DIY linkleri yukarıda.


If you still didn't choose your summer sunnies why don't you look at Firmoo.com. They have renewed First Pair Free Program (unlimited quantity) in July. All the frames on this page are for free. Unbelievabe right! And do you know what, you not only get a pair of glasses or sunglasses but this offer include one frame, one complimentary case, one cleaning cloth, and other accessories which are very useful for glass users. You just need to pay for lenses and shipping. Just use the code FREEFIRMOO  at checkout for redeem the price of glasses. If you don't know which model will suit you, they have a virtual program where you can upload your photo and try the glasses on your face and see how they look on you. Click here to see the details about it ( http://www.firmoo.com/help-p-17.shtml )
If you don't like one of the free ones then here is your %50 OFF code so you can buy one of the other pages : FIRST50 

Hala bu yaz için güneş gözlüğünüzü seçmediyseniz neden Firmoo.com 'a bir göz atmıyorsunuz? Hediye gözlük programlarını yenilemişler üstelik bu aya özel sınırsız sayıda. Verdiğim linkteki sayfada bütün gözlük çerçeveleri hediye. Harika değil mi? Hatta biliyor musunuz, sadece gözlük değil onunla birlikte bir saklama kabı ve kesesi, bir temizleme mendili, anahtarlık şeklinde mini gözlük tornavidası ve vidalar da birlikte geliyor. Sadece camları ve gönderi ücretini karşılıyorsunuz. Kodunuz FREEFIRMOO , alışverişinizin sonunda onu yazarak çerçeve fiyatını düşürüyorsunuz hepsi bu kadar. Hangi modelin size nasıl duracağına karar veremiyorsanız, Formoo'nun virtual gözlük deneme programınıza bir fotoğrafınızı yükleyerek karar verebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için buraya ( http://www.firmoo.com/help-p-17.shtml )
Eğer o sayfadaki hiç bir çerçeve bana göre değil diyorsanız işte diğer sayfalardakiler için size %50 indirim kodu: FIRST50 
 Benimkini almak isteyebilirsiniz mesela;)

I wear:
Choies sandals / sandaletler: (for similars look here: http://www.choies.com/sandals )
Topshop boyfriend jeans / kot: ( similar here http://bit.ly/1rmx0Cc )
Very old bag and top / Çok eski çanta ve üst
And DIY kimono and necklace (find the links above) / Ve DIY kimono ve kolye (linkleri yukarıda)


Hiç yorum yok :