14 Tem 2014

Find the right denim dungarees for you on Tidestore

Image Resources: 

We girls definitely know how to style denim dungarees if you see those pictures. 
But for those who still didn't try this trend which crop up every summer here are some examples. You see! You can wear it when you go shopping, sea or a meeting. Wear it with flats, sandals, heels, sneakers and even with fringed booties...
I suggest you to combine it with summer trends like kimonos or crop tops or find your own way to style it, just be yourself. If you like transparent shirts, go on, do it. This is you, time and life is yours. Don't be afraid of trying different pieces. As stated; "Life is too short to wear boring clothes!"

Biz kızlar, yukarıdaki fotoğrafa bakacak olursak kesinlikle bu işi biliyoruz, kot şort tulum kombinlemeyi. Ancak şimdiye dek bu her yaz patlayan trendi denemeyenler için bir kaç fikir olsun. Görüyorsunuz! Tulumları alışverişe, denize ya da arkadaşla buluşmalara giderken giyebiliyorsunuz. Onları düz sandaletler, topuklular, stilettolar, sneakerslar hatta püsküllü botlarınızla bile giyin. Benim tavsiyem yaz trendleri ile birleştirmeniz mesela kimonolar ya da kısa üstler ya da tamamen kendinize haas bir yöntem de bulablirsiniz sadece kendiniz olun yeter. Eğer transparan gömleklerden hoşlanıyorsanız, hadi yapın, durmayın. Bu sizin zamanınız ve hayatınız. Farklı kombinler denemekten korkmayın.  
Söylendiği gibi; "Hayat sıkıcı kıyafetler giyebilmek için fazla kısa!"


Here I find some cheap denim jumpsuits from www.tidestore.com all under $35
Resimdeki tulumlar www.tidestore.com 'dan  uygun fiyatlı buldum, hepsi de $35 altında. 

If you say you need more in this summer here is a link where you can find amazing clothes with free shipping;)


Eğer bu yaz için bana fazlası lazım diyorsanız yukarıdaki linkte harika kıyafetleri ücretsiz kargo ile bulabilirsiniz;) 

Hiç yorum yok :