23 Tem 2009

Plaj pantalonu yapımıGeçen sene yapmış olduğum plaj pantalonlarının anlatımını isteyen bir okuyucum vardı. Görsel olarak birşeyler hazırlamaya çalıştım, işte plaj pantalonunu nasıl yapacağınızın tarifi.

1. Aşağıda görmüş olduğunuz grafiksel açıklamada görüldüğü üzere 120 cm - 90 cm 'lik 2 adet ince kumaşı üst üste koyun, sonra ikiye katlayın.
2. grafikte kat yerinden 15 cm içeriye ve 20 cm oval bir kesim yapacaksınız kırmızı noktalardaki gibi.(Yukarıdaki fotoğrafta 1 numara)
3. grafiktegi gibi kumaşı yeniden açın ve katları ayırmadan görünen kırmızı noktalardan dikin.(resimde 2 numara)
4. son olarak da yukarıdaki resimde 3 numaradaki gibi beline kurdele dikin ve üstünü benim gibi pullarla işleyebilirsiniz artık süsleme kısmı size ait. İsterseniz kurdele yerine kumaşın kendisinden de bir kemer yapabilirsiniz.

4 yorum :

Milena Ivanova dedi ki...

Обичам такива панталони за лятото. Много са удобни. Благодаря за схемите! Хубав ден:)

Suzy dedi ki...

Milena; Molya molya, mnogo sa udobni v plaja opitai gi s mnogo tunki platove i opleti kolana im s prejda pak stavat mnogo krasivi.

Sezsel by Sezgi dedi ki...

sevgili suzy
çok teşekkür ederim anlattığın için:)
denemeye başladım,
bazı yerlerini anlayamadım
bir sorun çıkarsa,sorum olabilir
sevgilerrr

Suzy dedi ki...

Sezgi; Yapmaya başladıysan sonu gelir çünkü yaptıkça ne olduğunu anlarsın. Yine de her soru için mailim da yukarıda yazıyor çekinmeden sorabilirsin. Geç kalmadan yanıtlamaya çalışırım.